Medytacja

PRAKTYKA MEDYTACJI W OPARCIU O MBSR

MINDFULNESS, UWAŻNOŚĆ, SATI

jest to akceptująca świadomość bieżącego doświadczenia. chwili, która trwa, jest, tego momentu, którego doświadczamy tu i teraz.

MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) to ośmiotygodniowy program mający na celu redukcję stresu przy zastosowaniu technik, ćwiczeń w oparciu o uważność. W latach siedemdziesiątych XX wieku Jon Kabatt-Zinn, amerykański terapeuta przeniósł grunt psychoterapii praktyki medytacyjne zaczerpnięte z tradycji buddyjskiej.

PIĄTKOWE SPOTKANIA

Piątkowe spotkania są odpowiedzią na moją i innych osób z Poznania potrzebę, by właśnie w Poznaniu taka grupa skupiona w medytacji powstała.

Spotkania nie mają charakteru kursu czy szkolenia. Ukończyłam kurs MBSR i MBCL ale nie czyni mnie to nauczycielem, przewodnikiem, chcę tylko stworzyć dla nas miejsce, przestrzeń na wspólną praktykę, tę, w której możemy się osadzić i być. Jestem organizatorką, twórczynią może, by tworzyć taką przestrzeń na praktykę.

Spotkania, na początek nie długie, są skoncentrowane konkretnie na praktykach zaczerpniętych z programu MBSR.

Uruchamiając całą swoją wiedzę i doświadczenie, poprowadzę spotkania tak, jak potrafię najlepiej. Z ogromną radością mogę napisać, że spotkania poprowadzi ze mną Adam Powiertowski, z którym od kilku lat jeżdżę do Tomasza Kryszczyńskiego, u którego gruntujemy wiedzę i doświadczenie medytacyjne.

GDZIE I KIEDY SIĘ SPOTYKAMY

Spotykamy się w Studio Jogi Jasna Aura na os. Chrobrego 110A w dwa piątki miesiąca o 19.30.

Spotkanie trwa godzinę. To czas przeznaczony na praktykę medytacyjną oraz, jeśli taka potrzeba zaistnieje, dzielenie się doświadczeniem.

Terminy piątków będą podawane przed każdym miesiącem w wydarzeniu na facebooku i na tej stronie w zakładce aktualności.

ZAPISY

Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisać można się telefonicznie 668 067 395 (whatsapp też) lub pisząc mail izabelarzyskoyoga@gmail.com, messenger też może być.

Obowiązuje zapisanie się, proszę to uszanować.

Udział w spotkaniach jest za dowolną opłatą, jeśli poczujesz, że chcesz zostawić symboliczną kwotę, będzie taka możliwość.

 

O MNIE W MEDYTACJI

Ukończyłam kursu Wprowadzenie do medytacji u Macieja Wieloboba.

Ukończyłam 8-tygodniowy kurs MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) redukcja stresu na bazie uważności pod okiem Agnieszki Pawłowskiej w Poznaniu i również u Agnieszki Pawłowskiej w grudniu 2022 roku ukończyłam kurs MBCL.

W grudniu 2022 ukończyłam kurs „Życie z Mindfulness” u Tomasza Kryszczyńskiego we Wrocławiu.

Praktykę medytacyjną pogłębiam od kilku lat u Tomasza Kryszczyńskiego na wyjazdach z Mindfulness.

Najtrudniejszą jednak i jednocześnie najbardziej zmieniającą praktyką jakiej doświadczam, to ta codzienna formalna i nieformalna, której pozostaję wierna od dłuższego czasu.

 

O ADAMIE W MEDYTACJI

Wiele razy słyszę, że chciałbym bądź chciałabym medytować, ale nie wiem jak. Podobnie było ze mną. A potem medytacja sama zapukała do mnie w momencie, kiedy najbardziej jej potrzebowałem i została już ze mną. Od 2021 roku towarzyszy mi, odkrywając powoli przede mną swoją ścieżkę zarówno poprzez kursy w nurcie Mindfulness, wyjazdy, warsztaty, ale przede wszystkim codzienną praktykę.

Na co dzień przedsiębiorca z pasją tworzenia i kreowania wartościowych pomysłów. W ostatnim roku również student psychologii na Uniwersytecie SWPS

Copyright © 2024 Izabela Rzysko Yoga | Powered by Izabela Rzysko Yoga