You are currently viewing ZAPRASZAM NA WARSZTAT

ZAPRASZAM NA WARSZTAT

  • Post category:wydarzenia

Łagodność w praktyce jogi to warsztat, który poprowadzę w październiku, i na który Was serdecznie zapraszam!

Łagodność w praktyce jogi

 

Warsztaty „Łagodność w praktyce jogi“ w główniej mierze będą prowadzone w podejściu Vinyasa Krama, które zostało zapoczątkowane przez Tirumalai Krishnamacharyę w latach 30-tych XX wieku i jest przekazywane dalej przez A.G. Mohana.
Podczas warsztatów szczególną uwagę zwrócimy na synchronizację ruchu z oddechem podczas wykonywania konkretnych sekwencji. Poszukamy rozluźnienia w pozycjach, co jest kluczowe w pracy z ciałem, i będziemy dążyć do uwolnienia napięć w poszczególnych partiach naszego ciała, które często bywają wynikiem nieprzyjemnych przeżyć w naszym życiu. Będziemy utrwalać podstawowe asany i ich warianty w różnych sekwencjach przygotowanych tak, by priorytetem podczas wykonywanych pozycji było kierowanie uważności na to, co dzieje się z ciałem. Nie zabraknie także dynamicznych, co wcale nie oznacza szybkich i pełnych napięcia, sekwencji.
Warsztaty są przeznaczone zarówno dla osób, które pierwszy raz stają na macie, jak i tych, którzy w swojej praktyce potrzebują i szukają wzmocnienia oraz rozluźnienia ciała.
Zajęcia zakończymy relaksem.

click this link

Mam takie swoje motto, które towarzyszy mi od kilku lat i w pełni oddaje to, czym dla mnie jest joga.
„Można rozwinąć matę i ćwiczyć asany, zejść z niej i nie mieć pojęcia czym jest joga, ale można też rozwinąć matę i praktykować w totalnym skupieniu i oddaniu, po czym zejść z niej i poczuć, że dopiero wtedy zaczyna się prawdziwa joga“.
Właśnie tak staram się do tego podchodzić, nie zapominać, że najważniejsza joga to ta w codziennym życiu, a asany są częścią większej całości.
Do w pełni świadomej praktyki Jogi dojrzewałam kilka lat. Dzisiaj to jest moja ścieżka którą podążam, której jestem wierna i całkowicie oddana. Nic nie daje mi tyle siły, nie uczy takiej pokory i nie daje takiego dystansu do życia jak codzienna praktyka.
Styczeń 2016 i marzec 2017 roku spędziłam w Mysore ucząc się pod okiem Saratha R. Joisa w Patthabi Jois Ashtanga Yoga Institute. To były najpiękniejsze i najważniejsze miesiące w moim jogowym życiu.
Przyszedł taki moment, że chciałam podzielić się radością z praktyki z innymi, i bardzo chciałam stanąć po drugiej stronie maty.
W 2018 roku ukończyłam nauczycielski Ashtanga Vinyasa Yoga RYS 200 Yoga Alliance z Basią Lipską.
We wrześniu 2014 roku rozpoczęłam kurs nauczycielski u Macieja Wieloboba (Kurs nauczycielski Vinyasa Krama. Nieprzerwanie trwa ze wzgldu na dojazdy do Krakowa). Ukończyłam szkolenie dla instruktorów jogi „Fizjoterapeutyczne aspekty jogi. Metodyka nauczania asan” u Mateusza Stańczaka. W czerwcu 2016 roku ukończyłam Ashtanga Yoga Teachers Training z Manju P. Joisem w Berlinie.
Uczestniczyłam w warsztatach prowadzonych przez: Basię Lipską Larsen, Manju Pattabhi Joisa, Marię Stróżyk, Ewę Makowską, Macieja i Agnieszkę Wielobób, Patrycję Gawlińską, Agnieszkę Berę, Nancy Gilgof, Przemka Nadolnego, Marię Stróżyk, Mateusza Dekera, Małgorzatę Kobus-Kwiatkowską, Andreę Lutz, Mateusza Stańczaka, Davida Keila, Beatę Darowską, Justynę Jaworską, Dany Sa, Davida Garrigues’a.
Na co dzień praktykuję Ashtanga Vinyasa Yogę i Vinyasa Kramę. Jedna pobudza moją spokojną naturę, a druga wycisza tę, która bardzo potrzebuje wyciszenia.

Program:
Warsztat odbędzie się w dwóch, dwu godzinnych blokach, przedzielonych godzinną przerwą na herbatę i ciacho.
Koszt uczestnictwa to 90 zł, gwarancją miejsca jest wpłata 40 zł zaliczki, gotówką w szkole.

Program:

Pozostałą kwotę można wpłacić bezpośrednio przed warsztatem.

Miejsce:

Miejsce:

ul. Wrocławska 24 1 piętro, 58-200 Dzierżoniów