Praktyka medytacji

Po raz pierwszy zapraszam na praktykę medytacji w oparciu o MBSR.

Spotkanie i wierzę, że kolejne także, są odpowiedzią na potrzebę moją i innych osób z Poznania by taka grupa powstała. Jestem pewnie tylko takim organizatorem, twórcą może, byśmy także mieli taką przestrzeń na praktykę.

Spotkania, na początek nie długie, będą skoncentrowane konkretnie na praktykach zaczerpniętych z programu Mindfulness Based Stress Reduction (Redukcja Stresu poprzez Uważność), programu stworzonego przez Jona Kabata-Zinna, który przeniósł na grunt psychoterapii praktyki medytacyjne zaczerpnięte z tradycji buddyjskiej.

Od kilku lat jeżdżę na spotkania medytacyjne organizowane i prowadzone przez Tomasza Kryszczyńskiego. To właśnie Jego sposób prowadzenia spotkań, jego rodzaj wrażliwości i wiele innych czynników, które zostawię dla siebie, sprawiły, że wybrałam Jego na osobę, z którą chcę tą drogą podążać, gubić się, wątpić i doświadczać.

Jeszcze raz podkreślę, spotkania nie będą miały charakteru kursu czy szkolenia. Ukończyłam kurs MBSR i MBCL ale nie czyni mnie to nauczycielem, przewodnikiem, chcę tylko stworzyć dla nas miejsce, przestrzeń na wspólną praktykę, tę, w której możemy się osadzić i być. Oczywiście zrobię to najlepiej jak potrafię, uruchamiając całą wiedzę i doświadczenie.

Zanim zwolni się miejsce o którym marzę, będziemy się spotykać cyklicznie w Studio Jogi Jasna Aura na os. Chrobrego 110A. O terminach będę informować wcześniej. Pierwsze 24 listopada o godzinie 19.30.

www.jasnaaura.pl

Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisać można się telefonicznie 668 067 395 (whatsapp też) lub pisząc mail izabelarzyskoyoga@gmail.com, messenger też może być.

Obowiązuje zapisanie się, proszę to uszanować.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Dziękuję Tomaszowi Kryszczyńskiemu za zielone światło dla grupy, wsparcie i ten rodzaj akceptacji, który mnie buduje oraz Adamowi za permanentną wiarę we mnie od momentu, gdy się poznaliśmy.

O mnie

Jestem Osobą, która praktykuje jogę. Znalazłam ją wcale jej nie szukając. Pojawiła się w moim życiu w 2009 roku i już została. Choć zawsze powtarzałam, że joga jest jedna, że nie ma podziałów na style, że to, że rozwijamy matę, jest najważniejsze i ta nasza praktyka zgodna z oddechem, różne jej style pojawiały się na mojej macie. Pozostała Ashtanga Vinyasa Joga, moja osobista praktyka, ta, która daje mi dużo siły i która wzmacnia mnie nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim psychicznie.

Z czasem zaczęłam zagłębiać się w filozofię jogi, pranayamę i medytację, doświadczać jej nie tylko fizycznych dobrodziejstw. 

Praktykę pogłębiałam pod okiem Sharatha Joisa będąc w Indiach w Mysore w 2016, 2017 i 2019 roku oraz u Sharmili Desai na Goa w 2020 roku. Moimi pierwszymi nauczycielami byli i nadal są Mateusz Deker autoryzowany do uczenia przez Sharatha Joisa (KPJAYI Authorized level 2), Agnieszka i Maciej Wielobób.

Liczne kursy, nie tylko nauczycielskie, oraz warsztaty, pozwoliły mi stanąć po drugiej stronie maty i odczuwać przyjemność i błogość w prowadzeniu zajęć. Staram się na każdych, w sposób mało inwazyjny, delikatny i spójny, przekazywać czym jest praktyka jogi, jakie transformujące ma działanie, jakie płyną z niej korzyści i jak zmienia się Twoje życie.

Doświadczenie:

 • Praktyka pod okiem Sarath R. Jois w Patthabi Jois Ashtanga Yoga Institute w Mysore w Indiach (2016, 2018, 2019)
 • Miesięczna praktyka w Morjim na Goa w Indiach pod okiem Sharmili Desai (styczeń 2020)
 • Kurs nauczycielski Ashtanga Vinyasa Yoga Teacher Training RYT 200 Yoga Alliance (Basia Lipska)
 • Kurs nauczycielski Ashtanga Vinyasa Yoga Teacher Training RYT 300 Yoga Alliance (Mateusz Deker, Yoga Academy)
 • Kurs nauczycielski Vinyasa Krama Yoga u Agnieszki i Macieja Wielobobów (350h)
 • Kurs Wprowadzenie do medytacji u Macieja Wieloboba
 • Szkolenie dla instruktorów jogi Fizjoterapeutyczne aspekty jogi. Metodyka nauczania asan u Mateusza Stańczaka
 • Ukończenie Ashtanga Yoga Teachers Training z Manji P. Joisem w Berlinie
 • 2019 r. ukończony 8-tygodniowy kurs MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) redukcja stresu na bazie uważności pod okiem Agnieszki Pawłowskiej w Poznaniu
 • w grudniu 2022 roku ukończony kurs MBCL u Agnieszki Pawłowskiej
 • w grudniu 2022 ukończony kurs „Życie z Mindfulness” u Tomasza Kryszczyńskiego
 • w czerwcu 2023 ukończyła I i II poziom ” Masaż dźwiękiem w profilaktyce zdrowia”

KONTAKT: info@izabelarzyskoyoga.pl

TELEFON: 668 067 395

Copyright © 2024 Izabela Rzysko Yoga | Powered by Izabela Rzysko Yoga