You are currently viewing GURU PURNIMA

GURU PURNIMA

  • Post category:myśli

W tym szczególnym dla nas, ludzi jogi, dniu wyrażamy wdzięczność za swoich nauczycieli…

opens a new tab

za te osoby, które pojawiły się w naszych życiach, bo pojawić się miały. Zmieniały nasze życia i kierowały nas na dobre tory.

Sztuką, tak myślę, jest umieć czerpać z tych dobrodziejstw, które ma w sobie osoba, za którą podążamy, słuchać, a nie tylko słyszeć, widzieć, a nie tylko patrzeć, być, trwać i zmieniać, a nie zawsze czekać na wskazówki. Ten rozwój ma przyjść naturalnie i zawsze ma to być własna praca, czasami mozolna i ciężka, ale własna.

O moich nauczycielach pisać nie będę, jest ich dwóch, bardzo dla mnie ważnych. Każdy z nich daje mi bardzo wiele na tej mojej drodze, choć każdy z nich jest daleko. Wdzięczna jestem za nich każdego dnia.

Myśląc jednak dzisiaj w tym kontekście, każda osoba, którą spotkałam na swojej jogowej ścieżce była dla mnie nauczycielem. Od każdej się czegoś nauczyłam, każda dała mi coś, co zmieniało w jakimś stopniu moje życie. Wszystkim Wam jestem za to wdzięczna, nawet tym, którzy otarli się o krytykę czy szydercze uśmiechy.

Dzisiaj chciałam tym postem podziękować dwóm ważnym osobom. M. mojej jogowej siostrze, jak zwykle ją nazywam. Za to, że jej mata jest zawsze obok mojej i jest mi wsparciem w najtrudniejszych chwilach.

I drugiej ważnej osobie. Tej, która pierwsza we mnie uwierzyła. Usłyszałam od niej tyle ciepłych, dobrych słów, że nie wiem, czym sobie na to zasłużyłam. Gdyby nie ona, pewnie teraz nie prowadziłabym zajęć. Zaufała mi, wielu rzeczy mnie nauczyła, wspierała, gdy byłam w Indiach. Oddała mi swoją grupę, którą tak uwielbiam. Iwona, bo o niej mowa, podarowała mi coś, za co podziękuję jej osobiście. To gdzie dzisiaj się znajduję zawdzięczam jej, a to, co teraz dzieje się w moim życiu, jest w dużej mierze jej zasługą. Nie mam słow, bo żadne nie jest w stanie oddać tego, co chciałabym jej przekazać, więc pewnie skończy się na milczeniu. Bardzo Ci dziękuję. Bardzo jestem Tobie wdzięczna. Namaste moja droga.